سیستم اتوماسیون انبار

راهکارهای مدیریت انبار سپاکو تمامی مسیر تولید از زمان ورود مواد اولیه تا موقع تحویل محصول نهایی به مشتری را در بر می‏گیرد.

ثبت اطلاعات ردیابی مواد به صورت مکانیزه و با استفاده از دستگاه های اسکنر و جمع آوری اطلاعات صورت می پذیرد. درصورت استفاده از شبکه بی سیم انتقال داده، اطلاعات به Host مرکزی منتقل شده و این امکان را فراهم می کند تا فعل و انفعالات عملیات انبار در لحظه انجام شود. این مهم به تصمیم گیری های مدیریتی سریع کمک شایان می کند .ردیابی دستی کالاها در انبار فرآیندی بسیار دشوار است. با استفاده از لیبل های بارکدی الصاق شده به کالاها در هنگام ورود به انبار ودستگاههای پر تابل جمع آوری اطلاعات، عملیات رسید و حواله با حداکثر سرعت ممکن و بدون دخالت عامل انسان در ثبت داده ها انجام می شود. اطلاعات از دستگاه های Data collation به کامپیوتر مرکزی منتقل می شوند. بسته به نوع سیستمی که به کار گرفته شده باشد این ارتباط به صورت در لحظه (online) و یا درفواصل گوناگون (offline) می باشد.
سیتم انبار مبتنی بر بارکد موجب دستیابی به صحت و دقت در اطلاعات (بدون وقفه) می شود. این مهم مجموعه ها را قادر می سازد تا سطح موجودی انبار خود را کاهش داده و به دنبال آن هزینه های اتبارداری را کاهش دهند. یکی دیگر از مزایای اصلی اتوماسیون انبار، کاهش زمان در تراکنش های انبار داری (به‏طور مثال انبار گردانی) می باشد. بدین ترتیب با ارتقاء بازدهی، هزینه های نیروی انسان نیز کاهش می یابد.